Stavba terasy
Při teplých dnech ji zejména oceníte, protože je to takové místo, kde si lehnete třeba i na dlouhou dobu a relaxujete. V okolí vidíte svou nádhernou zahradu a krásnou přírodu. K tomu si uvaříte kávu a zapomenete na vše kolem. Také se zejména může hodit při grilování s rodinou nebo přáteli. Neděláte si nepořádek doma a zároveň od něj nemusíte chodit daleko.
Postup
Hned prvním krokem je najít ideální místo. Spousta lidí ho zvolí hned u domu, protože vyjdete a jste hned tam. Na zvoleném místě vyznačíme prostor provázkem. Při tom volte dostatečně velkou terasu, protože by měla bát pohodlná a dostatečně prostorná na různé aktivity. Poté záleží na zvoleném typu stavby. Nejjednodušší je klasická pouze s podlahou, ale to nese několik nevýhod, protože při špatném počasí si na ní moc neužijete. A proto lze použít markýzu, jenž Vás ochrání proti dešti. Druhou možností je umístění klasického slunečníku. Další variantou je kompletní terasa i se střechou, u které musíte počítat s vyšší cenou a delší době stavby. Nejprve odstraníme požadovanou vrstvu hlíny. Jestliže se rozhodnete pro klasickou střechu, tak po rozích a všude tam, kde budou trámky trámy, tak musíte vykopat díry s minimální hloubkou 80 cm. Zde už beton nezamrzá, což je při stavbě konstrukcí požadované. Potom se doporučuje vysypat do vyhloubené plochy štěrk o výšce zhruba 18 cm. Ten následně udusáte a na něj ještě položíte vhodný písek, jenž musí být v rovině.
Pokud se rozhodnete pro trámky, tak zde umístěte betonové desky, ale ne příliš daleko od sebe a rovnoměrně. Na ně se dají nosná prkna, popřípadě izolace proti vlhku. Po jejich upevnění se na ně přišroubují všechny ostatní prkna napříč. Pravděpodobně při dokončení na bocích zůstanou škaredé okraje, takže se používají různé obrubníky. Podobným postupem lze položit i dlažba na terasu. Ta má větší životnost, lépe se udržuje a je hladší. Dále už jen zbývá dodělat zmíněnou střechu. Postupujeme jako třeba u pergoly, akorát s rovnou střechou, což je jednoduší.