Jak vypadá správné komplexní cvičení?
Správné cvičební metody by Vám kromě pohyblivosti, lepší kondice a zformovaného těla, měly také přinášet duševní uspokojení a měly by napomáhat správnému držení těla. Efektivní cvičení by mělo obsahovat pomalejší pohyby doplněné hlubokým vědomým dýcháním a vysokou koncentrací na každý pohyb. Jinak řečeno během takovéhoto cvičení byste se neměli zabývat, tím co jste nestihli v práci ani tím co byste měli nakoupit a uvařit k večeři.
Postupně byste měli posílit a protáhnout všechny svaly v těle. Vaší pozornosti by nemělo ujít svalstvo trupu. V oblasti páteře se kromě povrchových svalů vyskytuje také hluboké zádové svalstvo, které je nesmírně důležité pro správné držení těla. Pokud budete cvičit pravidelně, docílíte vzpřímenějšího držení těla, dokonalejšího svalstva a určitého vylepšení vašich pohybů z pohledu ostatních lidí. Dokážete-li se oprostit při cvičení zbytečných myšlenek, uvolníte se, takzvaně si vyčistíte hlavu a odbouráte přebytečný stres. Díky cvičení se budete paradoxně cítit odpočatější a svěžejší.
Základní principy komplexních cvičení
1. Plynulost pohybů
Všechny cviky by se měly skládat z vláčných pohybů. Vychutnávejte si každý pohyb a sledujte, jak se s každou lekcí zlepšujete. Myslete na to, že Vaše pohyby by měly vycházet ze středu těla.
2. Dýchání
Pouze hluboký nádech podporuje okysličování krve. Důkladný výdech zase napomáhá při aktivaci hlubokého svalstva. Soustředíte-li se na svůj dech, nezbývá Vám čas myslet na „nesmysly.“
3. Koncentrace
Pokuste se při cvičení uzavřít do sebe. To znamená, že nebudete sledovat, jak cvičí Vaše sousedka, ani nebudete myslet na návštěvu u rodičů. Myslete pouze na správné provedení pohybů. Po cvičení se budete cítit duševně uvolnění.
4. Kontrola a přesnost
Pohyby musíte provádět vědomě a ne jen tak mimoděk, jen díky tomu zabráníte třeba svalovému zranění. Jeden správně a přesně provedený cvik Vám přinese více užitku než deset ledabyle provedených pohybů.